Pompy obiegowe sterowane elektronicznie – MAXIMA

Pompa MAXIMA przeznaczona jest do zapewnienia obiegu wody w systemach grzewczych. Jej działanie pozwala na szybsze rozprowadzanie ciepła, zapewniając jednocześnie stałą temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach. Pompa idealnie sprawdza się w instatalacjach ze zmiennym natężeniem przepływu (np. instalacje centralnego ogrzewania z grzejnikami regulowanymi za pomocą termostatu).

Technologia ECM

""
W celu uzyskania wyższej sprawności pracy pompy, a w konsekwencji ograniczenia zużycia energii elektrycznej, tradycyjne silniki zastępowane są przez silniki EC (Electronically Commutated), czyli silniki komutowane elektronicznie.

Ich konstrukcja odznacza się wbudowaniem w wirnik silnika magnesu stałego, co eliminuje potrzebę dostarczenia energii do magnesowania wirnika, który jest stale namagnesowany.

Wirujące pole magnetyczne stojana w silniku EC komutowane jest elektronicznie przez układ mikroprocesorowy, który przelicza wymagane parametry i steruje przetwornicą częstotliwości, zasilająca w sposób zoptymalizowany uzwojenia silnika. Pozwala to na płynną regulację prędkości obrotowej silnika pompy – dopasowaną do aktualnych wymagań hydraulicznych.

Silniki EC są silnikami synchronicznymi, co oznacza, że napędzające pole magnetyczne porusza się dokładnie z tą samą prędkością co wirujący wirnik, eliminując zjawisko poślizgu i związanych z nim strat.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

27 czerwca 2016