DMS do 12 l/h

Typoszereg precyzyjnych membranowych pomp dozujących Digital DosingTM dostępny jest z różnymi typami silników, odpowiednimi dla Twojej specyfikacji. Jako doskonała alternatywa dla serii DME ( z silnikiem krokowym), pompy DMS A i B, wyposażone w silniki synchroniczne, charakteryzują się łatwością obsługi i dokładnym dozowaniem, spełniając Twoje oczekiwania. W prosty sposób wprowadzasz wymaganą dawkę przy pomocy panelu sterowania a pompa zajmuje się całą resztą. Silnik synchroniczny w pompach DMS pracuje ze stałą prędkością, zatrzymując się tylko między cyklami. Oznacza to, że pompy DMS automatycznie regulują dawkę przez zwiększanie i zmniejszanie częstotliwości skoku. Pełna długość skoku jest utrzymywana cały czas, zapewniając optymalne warunki ssania i eliminując konieczność ponownej kalibracji po zmianie dawki (wydajności).

Prosty w obsłudze wyświetlacz LCD Różne wykonania materiałowe
Prosty w obsłudze interfejs pozwala tobie być własnym specjalistą od dozowania. Minimalna ilość przycisków umożliwia nawigację w czytelnym menu w celu wykorzystania szerokiego zakresu dostępnych funkcji. Głowice pomp DMS są dostępne w wielu różnych wykonaniach materiałowych odpowiednich do Twojego zastosowania: stal nierdzewna, PVDF i polipropylen jako
przyjazna dla środowiska i niekosztowna alternatywa.
Zakres wydajności 1:100v Kalibracja
Typoszereg Digital Dosing został zaprojektowany w celu udostępnienia Tobie elastyczności i dokładności dozowania umożliwionej tylko przez kilka modeli. Pompy z zakresem wydajności 1:100 utrzymują dokładność nawet przy dozowaniu małych ilości cieczy, eliminując konieczność posiadania wielu różnych wielkości (modeli) pomp. Kalibracja pomp typoszeregu Digital DosingTM jest prosta i szybka jak nigdy wcześniej. Wystarczy użyć tylko skalowanej menzurki i uruchomić program kalibracji. Pompa wykona 100 dawek i zmierzy jaką ilość cieczy zadozowała. Rzeczywistą wartość można skorygować przez wprowadzenie odmierzonej w menzurce objętości. Następnie można ustawić dowolną wydajność pompy bez ponownej kalibracji.
Pełna długość skoku membrany 14 różnych języków
Pompy dozujące Grundfos stosują zawsze pełną długość skoku membrany podczas dozowania, przez co unika się potencjalnie niekorzystnych efektów. Dawki są dokładnie
odmierzone, zapewniając równomierne stężenie dozowanego medium w wodzie oraz optymalne warunki po stronie ssawnej w całym zakresie wydajności.
Jako jedyny typoszereg na świecie, pompy DMS oferują dialog w 14 różnych językach, co sprawia że są produktem perfekcyjnie integrującym się na światowym rynku.
Precyzyjne dozowanie dzięki silnikowi synchronicznemu Licznik
Pomysłowa konstrukcja pomp Digital Dosing jest połączeniem wytrzymałości i dokładności dzięki zaawansowanej technologii silnika. Silniki synchroniczne zastosowane w pompach DMS gwarantują pełną kontrolę
procesu, zapewniając niskie pulsacje i dokładne dozowanie.
Wbudowana funkcja licznika daje prosty dostęp do informacji na temat zsumowanej liczby dawek, godzin pracy i zadozowanej objętości a także całkowitą liczbę włączeń pompy.

Wymiary (mm):

DMS 2 DMS 4 DMS 8 DMS 12
A
137
B
239
C
36
D
168

Dane techniczne DMS 25 ml/h – 12 l/h:

Typ pompy
DMS 2-11
DMS 4-7
DMS 8-5
DMS 12-3
Wydajność przy ciśnieniu max.
[I/h]
2.5
4
7.5
12
Ciśnienie max.
[bar]
11
7
5.4
3.4
Zakres nastaw
1:100
1:100
1:100
1:100
Czćstotliwość skoku
[min—1]
180
Wysokość ssania
[m H2O]
6
Lepkość
[mPa]
500
Zasilanie elektryczne
[V],[Hz]
1×230, 50/60 Hz – 1×120, 60 Hz – 1×100, 50/60 Hz
Błąd powtarzalności dawki
[%]
±1%

Zakres stosowalności:

Dodatkowe zalety:
Sterowanie impulsowe*
Pompa dozuje zgodnie z
zewnętrznym sygnałem
impulsowym, np. z
wodomierza.

Sterowanie analogowe*
Pompa dozuje zgodnie z
zewnętrznym sygnałem
analogowym. Dawka jest
proporcjonalna do wartości
wejściowej w mA
(0/4 … 20mA).

Blokada
Możliwość zablokowania
klawiszy na panelu
sterowania pompy.

* Tylko pompy DMS-A

Umiejętności

Opublikowano w dniu

12 kwietnia 2016