DME do 48l/h

Typoszereg precyzyjnych membranowych pomp dozujących DME serii Digital DosingTM firmy Grundfos jest kamieniem milowym w technice dozownia. Jako pierwsze stanowiły połączenie bardzo precyzyjnego dozowania z niespotykaną łatwością w użyciu i cały czas pozostają najlepsze na rynku. W pompach DME o zakresie wydajności 2,5 ml/h-48 ml/h w całkowicie nowy sposób wykorzystano silnik krokowy. Silnik ten z płynną regulacją obrotów w sposób ciągły utrzymuje kontakt z membraną w czasie cyklu dozowania/ssania, kontrolując równocześnie prędkość obrotową. Zapewnia to dużo lepszą kontrolę w porównaniu do tradycyjnych elektromagnetycznych pomp dozujących.

Proste w użyciu dozowanie Antykawitacja
Typoszereg Digital DosingTM eliminuje potrzebę wykonywania skomplikowanych obliczeń niezbędnych w przypadku innych pomp dozujących. W efekcie, prosty panel sterowania pozwala Tobie być własnym specjalistą od dozowania, używającym minimalną liczbę przycisków pozwalających na dostęp do imponującego zakresu funkcji kontroli i sterowania. Zmienna prędkość pomp DME umożliwia zastosowanie unikalnej funkcji antykawitacji dla cieczy o dużej lepkości. Ta funkcja zmniejsza prędkość ssania (70 % prędkości maksymalnej) i zapewnia optymalne zalewanie i dozowanie nawet najbardziej trudnych i lepkich cieczy.
Płynna regulacja dla łagodnego dozowania Kalibracja
Pomysłowy silnik krokowy, pracując w sposób ciągły powoduje, że faza dozowania pokrywa cały okres pomiędzy kolejnymi fazami zasysania. Daje to lepszą i bardziej jednorodną mieszaninę. Silnik automatycznie dopasowuje prędkość dozowania dostarczając cały czas odpowiednią ilość dawek. Kalibracja pomp typoszeregu Digital DosingTM jest prosta i szybka jak nigdy wcześniej. Wystarczy użyć tylko skalowanej menzurki i uruchomić program kalibracji. Pompa wykona 100 dawek i zmierzy jaką ilość cieczy zadozowała. Rzeczywistą wartość można skorygować przez wprowadzenie odmierzonej w menzurce objętości. Następnie można ustawić dowolną wydajność pompy bez ponownej jej kalibracji.
Pełna długość skoku membrany 14 różnych języków
Pompy dozujące Grundfosa pracują z zawsze pełną długością skoku membrany podczas dozowania, przez co unikamy potencjalnie destrukcyjnych czynników takich jak, np. zapowietrzanie instalacji. Prędkość skoku jest dokładnie dopasowywana w celu utrzymania równego stężenia dozowanego medium w wodzie. Jako jedyny typoszereg na świecie, pompy DME oferują dialog w 14 różnych językach, co sprawia że są produktem perfekcyjnie integrującym się na światowym rynku.
Zakres wydajności 1:1000 Licznik
Typoszereg Digital DosingTM jest zaprojektowany w celu zapewnienia lepszej elastyczności i dokładności przy minimalnej liczbie modeli pomp. Z zakresem wydajności 1:1000 typoszereg DME zachowuje dokładność nawet przy dozowaniu niewielkich ilości. Wbudowana funkcja licznika daje prosty dostęp do informacji na temat zsumowanej liczby dawek, godzin pracy i zadozowanej objętości, a także całkowitą liczbę włączeń pompy.
Różne wykonania materiałowe Wymiary (mm)
Głowice pomp DME są dostępne w wielu różnych wykonaniach materiałowych odpowiednich do Twojego zastosowania: stal nierdzewna, PVDF i polipropylen jako przyjazna dla środowiska i niekosztowna alternatywa.

DME 2812
DME
1948
A
137
192
B
239
194
C
36
15
D
168
188

Dane techniczne DME 2.5 ml/h – 48 l/h:

Typ pompy
DME 2-18
DME 8-10
DME 12-6
DME 19-6
DME 48-3
Wydajność przy ciśnieniu max.
[I/h]
2.5
7.5
12
18.5
48
Ciśnienie max.
[bar]
18
10
6
6.2
2.6
Zakres nastaw
1:1000
1:1000
1:1000
1:1000
1:1000
Częstotliwość skoku
[min—1]
180
Wysokość ssania
[m H2O]
6
Lepkość
[mPa]
500
Zasilanie elektryczne
[V],[Hz]
1×100-240, 50-60 Hz
Błąd powtarzalności dawki
[%]
±1%

Zakres Stosowalności:

Typ pompy

Dodatkowe zalety
Sterowanie impulsowe
Pompa dozuje zgodnie z zewnętrznym sygnałem
impulsowym, np. z wodomierza.

Sterowanie analogowe
Pompa dozuje zgodnie z zewnętrznym sygnałem
analogowym. Dawka jest proporcjonalna do
wartości wejściowej w mA (0/4 … 20mA).

Sterowanie czasowe dawką
Zintegrowana funkcja czasowa umożliwia
dozowanie określonej dawki przy wydajności
maksymalnej zgodnie z ustawioną funkcją
czasową (timer).

Dawka
Pompa dozuje określoną dawkę przy maksymalnej
ustawionej wydajności w momencie otrzymania
zewnętrznego sygnału impulsowego.

Blokada
Możliwość zablokowania klawiszy na panelu
sterowania pompy.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

12 kwietnia 2016